Blog media

Czy ulotki reklamowe wciąż mają moc promocyjną?

Ulotki reklamowe

Ulotki reklamowe

To czy ulotki nadal są skuteczną reklamą w dużej mierze zależy od ich formy oraz rodzaju prowadzonej przez nas działalności. Prowadząc sieć handlową i rozsyłając ludziom ulotki z nadchodzącymi promocjami oczywiście można liczyć na zainteresowanie. Żywność to rzecz, która zawsze będzie się dobrze sprzedawała, niezależnie od tego co się będzie działo to ludzie muszą przecież jeść, a więc wszelkiego rodzaju promocje zapewne będą skuteczne. Jeśli chodzi o inne działalności gospodarcze to najważniejsza jest tutaj chwytliwość reklamy, a do tego forma jej prezentacji. Szczególnie ta druga sprawa jest istotna. Dlaczego?Na pewno idąc ulicą przez miasto nie raz spotkałeś się z sytuacją, gdzie jakaś osoba wręcza Ci ulotki reklamowe wyglądem przypominające papier toaletowy znajdujący się w Twojej łazience. To jest właśnie doskonały przykład na marnowanie pieniędzy, gdyż taka reklama nie ma prawa się dobrze sprzedać. O co mi chodzi? Ulotka wydrukowana jest na zwykłym papierze do drukarki, w czarnych i białych kolorach, z suchymi faktami i do tego jeszcze niedbale bo tekst jest na przykład krzywy. Mało tego, zdarzają się sytuacje, gdzie ktoś wyraźnie nie przejął się tym, że w drukarce kończy się toner i w efekcie wydruk jest bardzo mocno niewyraźny.

Taka ulotka nie przyniesie prawie żadnego efektu i zazwyczaj jedyne co może się z nią stać to wylądowanie w koszu na śmieci. Ulotki reklamowe powinny być robione z głową. Po pierwsze warto zadbać o dobry projekt graficzny. Chodzi o to, aby ulotka od razu rzucała się w oczy i zwyczajnie zachęcała do tego, aby jednak dokładniej ją przeczytać. Projekt graficzny może wykonać na przykład dobra firma marketingowa.

Druga sprawa to oczywiście hasła reklamowe. Tutaj także zwróćmy się do firmy marketingowej. Ulotki reklamowe powinny mieć na pierwszej stronie chwytliwe hasło po to, aby znów zachęcić osobę do przeczytania wszystkiego co jest na ulotce. Do tego ulotki trzeba jeszcze rozdawać w obleganych miejscach i jest duża szansa na to, że jednak ktoś się nimi zainteresuje.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2019 Blog media