Blog media

Darmowe strony internetowe

strony internetowe

strony internetowe

Współcześnie coraz więcej osób myśli o posiadaniu własnej strony internetowej. Taka potrzeba najczęściej wynika z prowadzenia działalności gospodarczej lub chęci podzielenia się z otoczeniem posiadaną wiedzą lub doświadczeniem. O ile w pierwszym przypadku wymagane są profesjonalne witryny www, których celem jest promocja przedsiębiorstwa w Internecie, o tyle w przypadku chęci posiadania prywatnej strony wyłącznie dla posiadanej pasji, nie wymaga tworzenia wyjątkowo profesjonalnej strony. W tym wypadku można skorzystać z dostępnych propozycji darmowych witryn www.

Dla kogo strona internetowa?

Najczęściej strony internetowe kojarzą nam się z firmowymi witrynami, które służą do wszechstronnego informowania internetowego społeczeństwa o istnieniu konkretnej firmy i oferowaniu przez nią konkretnych produktów lub usług. Obecnie jednak równolegle z tymi witrynami w Internecie pojawiają się zupełnie prywatne i amatorskie strony internetowe, które służą do dzielenia się z innymi użytkownikami Sieci posiadaną wiedzą w konkretnej dziedzinie. Noszą one najczęściej nazwę blogów i nie wymagają od ich właścicieli specjalistycznej wiedzy informatycznej w zakresie tworzenia i konfiguracji witryny.

Najbardziej popularne są obecnie blogi kulinarne, których autorzy dzielą się z pozostałymi internatami posiadanymi przepisami na potrawy, a także bogatym doświadczeniem kulinarnym.

Witryny internetowe bez ponoszenia kosztów

Wspomniane wyżej strony internetowe będące blogami osób prywatnych najczęściej nie wymagają od ich właścicieli ponoszenia żadnych kosztów. Zwykle możliwość założenia bloga umożliwiają specjalne platformy z odpowiednim blokowym oprogramowaniem. Warunkiem jest jednak konieczność umieszczenia w adresie bloga odpowiedniej nazwy dostawcy serwera, na którym zostanie umieszczony blog. Najbardziej popularne serwisy umożliwiające internatom darmowe prowadzenie bloga to Google, WordPress i Onet. Oczywiście nie są to jedyne strony, na których można zainstalować własnego bloga. Niektóre z nich dodatkowo umożliwiają blogerom umieszczanie kodów html z reklamami obcych dostawców, które następnie stanowią źródło dochodu dla blogera.

Tagi: , , ,

© 2016 - 2022 Blog media