Blog media

Gadżety firmowe w marketingu ogrodów zoologicznych

Gadżety firmowe

Gadżety firmowe

W dzisiejszych czasach marketing i reklama to nieodzowne elementy prowadzenia każdej działalności gospodarczej, bez względu na jej branżę. Rzecz jasna działania o charakterze marketingowym muszą być dostosowane do zakresu rozmiarów firmy i innych elementów, jednakże zawsze trzeba się reklamować w ten czy inny sposób. Dotyczy to także takich instytucji jak ogrody zoologiczne, choć oczywiście w dużej mierze są one utrzymywane przez miasto. Muszą jednak także starać się pozyskiwać nowych chętnych do ich odwiedzenia, by dodatkowo zarabiać. A to oznacza, że muszą prowadzić oryginalne działania, aby przebić się ze swoją ofertą do potencjalnego klienta. Dobrym rozwiązaniem może być np. dystrybucja gadżetów firmowych.

Owe gadżety firmowe to np. długopisy, kubki, talerzyki, breloczki, słodycze, odzież, itp. Słowem, wszystko to, co ludzie wykorzystują w codziennym życiu, albo co sprawia im radość. Dystrybucja takich gadżetów polega przede wszystkim na rozdawnictwie.

Rozdawanie jest tak popularne i tak skuteczne, bo gadżet darmowy jest najlepszym podarunkiem dla klienta. O wiele gorzej jest, gdy klient musi za gadżet zapłacić. Oczywiście i z takimi metodami można się spotkać, ale jednak rozdawanie góruje. Aby było ono maksymalnie skutecznie, powinno odbywać się w miejscach, gdzie ludzie regularnie uczęszczają. Mogą być też owe gadżety rozdawane na terenie samego ogrodu zoologicznego, gdzie będą formą podziękowania za odwiedziny i zaproszeniem do kolejnych odwiedzin.

Gadżety firmowe mogą być także rozdawane na imprezach plenerowych, jak koncerty, festyny czy happeningi, jeśli tylko ogrody zoologiczne są jednym ze sponsorów lub organizatorów, a tak się przecież zdarza.

Warto wspomnieć, że Gadżety firmowe, o których mowa, są często wyposażone w nadruki, które promują bezpośrednio ów ogród. Nadruk taki to przede wszystkim logo i nazwa ogrodu zoologicznego, a także jego adres, czy wreszcie hasła reklamowe, opiewające usługi, jakie dany ogród zoologiczny świadczy i atrakcje, jakie oferuje.

Tagi: , ,

© 2016 - 2019 Blog media